Ambalaj Tasarımı

Ambalaj Tasarımı,

Ambalaj Tasarımı hayatın her alanında yerini almayı başarmış durumdadır. Her alanda karşımıza çıkan ve tasarımcılar tarafında üretilen tasarımların bazıları reklam amaçlıdır ve bazılarının hedefi ise farklıdır. Ambalajtasarımı hem reklam amaçlı olan hem de kendine özgü gereklilikler bulunan bir tasarımdır. Bu tasarım alanı başlı başına ayrıdır ve eğitim alanında da ambalajtasarımına ayrı bir önem verilmektedir. Ambalajtasarımı yapmanın amacı ürünün dikkatleri çekmesini sağlamak ve neyi hedeflediğini tüketiciye net bir şekilde aktarmaktır. Ürünün kabı ve muhafazası anlamına gelen ambalajı hem ürünü dış etkenlere karşı korumalı hem de ne olduğunu ve hangi ürünleri içerdiğini net bir şekilde ortaya koymalıdır. Bu noktada devreye giren ve birçok tasarım alanında hizmet vermeye devam eden Manas reklam ajansı kutu ambalajtasarımı dahil birçok ambalaj tasarımını başarıyla gerçekleştirmektedir. Ürünün içeriği ne kadar başarılı olursa olsun ambalaj tasarımının kötü olduğunda dikkat çekmeyecek ve satılmayacaktır. Bu sebeple firmamıza başvurulmalı ve en dikkat çekici ambalaj tasarımları için harekete geçilmelidir.

 

ambalaj tasarımı

Ambalaj tasarımı nasıl yapılmalı?

Ambalaj tasarımı her anlamda son derece önemlidir. Grafik tasarımcılar tarafından hazırlanan bu tasarımların nasıl yapıldığı da merak konusudur. Peki, ambalajtasarımı nasıl yapılır? Ürünün içeriğine, neyi hedeflediğine ve nasıl bir biçimi olduğuna bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bu noktada bir yiyeceğe yapılan ambalajtasarımı ile kozmetik bir ürüne ya da deterjanlara yapılan ambalaj aynı olmayacaktır. İlk olarak ürünün nasıl bir ambalaj gerektirdiği tespit edilecek ve tasarıma daha sonra geçilecektir. Hazırlanan dış kabın üzerine yapılan bu tasarımlar ürünün müşterilerin dikkatini çekmesi amacı ile yapılmaktadır.

 

Ambalaj tasarımının önemi

Ambalaj tasarımı örnekleri incelendiğinde her birinde dikkat çekme amacının ön planda olduğu net bir şekilde görülecektir.

Bu sebeple son derece önemli olan bu tasarımlar ürünün farklı bir seviyeye taşıyacaktır.

Manas Reklam Ajansı tarafında tasarlanan her ürün tasarımı amacına bir şekilde ulaşacaktır. Tüm bu hizmetler için bizimle iletişime geçmeniz ve detaylı bilgi almanız yeterli olacaktır.

Başarı tesadüf değildir.

Fikir + Strateji + Tasarım = Sonuç