CRM ve ERP Çözümleri

Bilişim teknolojilerinin çalışma hayatında etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmasından bu yana, bu konuda birçok yeni kavram gelişti. Günümüzde çalışma yaşamında başarılı olabilmek ve ürün, hizmet satışında daha geniş kitlelere ulaşabilmek için bu kavramlar ne işe yarar? Bilmek ve onları yararlı biçimde kullanmak gerekiyor? CRM ve ERP nedir?

CRM Nedir?

Günümüzde ticaret hayatını ve işletmelerin başarısı etkileyen en önemli kavramlar CRP ve ERP olarak adlandırılan uygulamalardır. crm nedir? sorusuna yanıt vermek gerekirse, bir işletmenin müşterilerini daha yakından tanımasına, ihtiyaç ve isteklerini bilmesine imkan veren bir sistemdir. İngilizcede customer relationship management ifadesinin kısaltması olan CRP, uyguladığı bu sistem sayesinde firmaların direk olarak müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmet sunmasına olanak vermektedir. crm uygulamaları sayesinde piyasanın arz ve talep dengesi sağlanarak, ticaret hayatına canlılık kazandırılmaktadır.

Crm nasıl kullanılır? sorusuna yanıt olarak bunun üst düzey bir bilgisayar yazılımı olduğu ve bu geniş kapsamlı yazılım sayesinde, firma müşterilerinin detaylıca kayıtlarının tutulduğu, müşterilerin istek ve ihtiyaçlarını belirlemek için çeşitli yöntemlerin uygulandığı bir çalışmadan bahsedilebilir. Başarılı bir müşteri ilişkileri yönetimi sağlayan CRP yazılımı ile firmalar hedef kitlelerinin nabzını yoklayarak, daha kaliteli ürün ve hizmet sunabilirler.

manas-medya-reklam-tasarim-ajansi-crm crm ve erp çözümleri
manas-medya-reklam-tasarim-ajansi-crm crm ve erp çözümleri

ERP Nedir?

ERP, günümüzde firmaların kullandığı bir diğer teknolojik sistemdir. erp nedir? sorusuna kısaca, şirket organizasyonundaki tüm verilerin ve gerekli bilgilerin tek bir noktada toplandığı ve bu tek noktadan yönetildiği bir yazılımdır, cevabı verilebilir. İngilizcede enterprise resource planning sözcüklerinin baş harflerini taşıyan bu sistem sayesinde, kurumsallaşma yolunda ilerleyen şirketler, iş yoğunluğu ne kadar fazla olursa olsun, karışıklık yaşamadan şirketin yönetimini sağlamaktadır. Türkçede kurumsal kaynak planlaması olarak bilinen ERP, bir şirketin mal ve hizmet üretimine ait verilerinden çalışanlarına ait bilgilere, şirketin muhasebesine ve ekonomik durumuna ilişkin bütün verileri tek bir noktada toplayıp, yönetmeye yardımcı olur.

Firmamız erp uygulamaları konusunda sizlere güvenilir hizmetler sunar. Ayrıca gerek sektörel crm gerekse web sitesi tasarımlarında sizlere yardımcı olan firmamız, web sitesi tasarımında ücretsiz domain name ve hosting avantajlarını da sunmaktadır.