Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama önemlidir. Çünkü çağımız dijital çağ, artık neredeyse bütün işlerimizi bilgisayar ve internet sayesinde yapar olduk. Yemek siparişinden tutun market alışverişine kadar internetten yapabiliyor olmak hayatın ne kadar kolaylaştığını açıkça gösteriyor.

Dijital Mağaza Alışverişi

Günümüzde birçok ünlü mağaza dijital pazarlama sektörüne girmiş bulunmaktadır. Dijital pazarlama şirketler için bulunmaz bir nimet haline gelmiştir ve çok önemlidir. Önemli olmasının sebebi bir mağaza açmadan, bir mağazaya yaptığı masrafın çok daha altına maliyet sağlayan e-ticaret sistemidir. İnterneti günümüzde bireysel kullanıcılar nasıl büyük önem vererek kullanıyorsa mağazalarda aynı mantık ve sıklıkla kullanmaktadırlar.

İş yaşantısındaki yoğunluk, insanların bir yerden diğerine koşturuyor olması mobil pazarlama sektörünün doğmasına yol açmıştır. Mobil olarak yapılan pazarlama kimilerine göre çok faydalı kimilerine göre gereksiz bulunmaktadır. Bazı kişiler alışverişlerini yaparken aynı zamanda zaman kazanmak için mobil imkanları kullanmaktadır. Kimi tüketiciler ise almayı düşündükleri ürünü dokunarak, deneyerek almak istemektedirler. Ancak modern çapın yoğunluğu ve gerekliliğinden dolayı alışveriş de hızla dijital hale gelmeye başlamıştır.

Sosyal Medyanın Gücü

Dijitalleşen dünya da arkadaşlıklar hatta sohbetlerde dijitalleşmeye başlamıştır. Bu da sosyal medya marketing adlandırılan sektörün doğmasına neden olmuştur. Sosyal medya sayesinde insanlar toplu olarak yapması gereken faaliyetleri sosyal medya üzerinden haberleşerek organize etmektedir. Hatta bu organize olma işi çoğunlukla birbirini tanımayan, birbirini hiç görmeyen fakat aynı amacı hedefleyen insanlar arasında yapılmaktadır. Bu durum pazarlama şirketlerinin mağaza ya da ürün reklamlarını hatta ürün satışlarını bile sosyal medya üzerinden yapmaya başlamışlardır.

Tabii hem online alışveriş ve reklam işleri için geliştirilen seo optimizasyon seçenekleri ürün satışı ya da reklam yapmak isteyen firmaların imdadına yetişmiştir. Mobil ya da online olarak satış yapmayı hedefleyen şirketler varlıklarını ve yaptığı işleri duyurabilmeleri için mutlaka arama motorlarında yer almak istemektedir. Aslında bu bir istekten çok gerekliliktir. Arama motoru optimizasyonu sayesinde en fazla kullanılan arama motoru olan Google dahil her arama motoru kullanıcılar tarafından kolaylıkla bulunmaktadır.

Sosyal Medya’da Özgünlük Şart

Bütün bu sosyal medya organizasyonları, seo optimizasyonları amaçlarına ancak özgün yapımlarla varmaktadır. Piyasada birçok web sitesi yapım hizmeti olan hosting hizmeti veren firma vardır. Bu firmaların birini diğerinden ayıran en büyük özellik kreatif ajans yapısına sahip olmasıdır. Peki, nedir bu kreatif ajans? Kreatif ajans alternatifsiz yaratıcı işler yapan firmadır. Normal ajanslar, müşteriden gelen briefe göre birebir iş yaparken, kreatif ajanslar markaların, satış, genel, vb. müdürlerin yapamayacağı işleri yaparlar.

Bu ajanslar firmaların ve diğer ajansların düşünmediği özgün, sıra dışı fikirler üreterek markaları çok iyi ve kazanç sağlayacak noktalara taşırlar. Bu ajansların en büyük özellikleri düşük bütçelerle yaratıcı fikirleri birleştirip adete internet ortamında bir salgın gibi yayılacak ve ilgi çekecek fikirler üretmektir. Günümüzde her reklam ajansı kreatif anlayışla çalışamamakta hatta çalışmamaktadır. .Bu durum da belki de çok iyi ve çok kaliteli bir ürünün iyi tanıtımının yapılamamasından dolayı ortadan kaybolmasına yol açmaktadır. Dolayısıyla kreatif anlayış günümüzde olmazsa olmaz bir anlayışla mecburi hale gelmektedir.

Google Reklam Verme

Firmaların dolayısıyla ürünlerin yanıtımı ve pazarlaması içim özellikler arama motorlarında ilk sırada çıkabilmeleri için sem adı verilen ve arama motorlarının ilk sıralarında yer almayı sağlayan çalışmalar yapılmaktadır. Sem çalışmaları firmanın belki de bedel ödeyerek arama motorlarında ilk sıralara çıkma çalışmalarıdır. Bu şekildeki firmaların üst sırada yer almaya çalıştıkları arama motoru en fazla kullanılan arama motoru olan Google arama motorudur. Burada hedef kitlelere yayılmak ve en üst sıralarda yer almak ve daha fazla tüketicinin dikkatini çekmek için en büyük hedefin Google olması kaçınılmazdır.

Dijital Pazarlama Yöntemleri

Mobil ya da e-ticaret yapan / yapmak isteyen firmaların arama motorları dışında kullanabilecekleri diğer bir yöntem mail pazarlama ya da diğer adıyla e-marketing yöntemidir. Bu sistemde müşterilere ya da hedef kitleye belirli aralıklarla tanıtıcı e-mail gönderilmek şartıyla tanıtım ve bunun sonucunda da satış yapılabilmektedir. Tabii bu mail pazarlama sisteminde mail konusunda uzmanlaşmış en büyük mail ISP’leri ile sağlanan güçlü bağlantı sayesinde mailler sorunsuz ve hızlı bir şekilde hedef kitleye ulaşmalıdır. Bu şartlar da bu konudaki uzman firmalar tarafından sağlanmaktadır.

Unutulmamalıdır ki kaliteli ürünler ancak işi iyi bilen ve işinde uzman olan firmalarla mümkün olabilmektedir. İnternetin büyük bir deniz ve arama motoru reklam faaliyetlerinin de bu denizin yol göstericisi olduğunu düşünürsek arama motorlarının önemini daha fazla algılama şansı buluruz.

Dijital Web Tasarım Ajansı

Yukarıda özetle saydığımız bütün fikir ve faaliyetler bir firmanın reklam ve satış faaliyetlerinin yayılması anlatılması ve anlaşılması için çok önemlidir. Burada ki en büyük konu sayılan bütün faaliyetlerin bilincinde olan, uzman ve kreatif bir anlayışla hareket eden firma bulmaktadır. Bulunması gereken reklam firması, dijital reklam firmaları özellikle kreatif fikirler açısından yenilikçi ve öncü olmak zorundadır. Özellikle reklam silahı olan arama motorlarında ve en çok kullanılan arama motoru olan google partner olan bir firma şirketlerin mobil ve online satış ve reklamları açısından önemlidir. Bu durum online satış politikasının olmazsa olmazıdır.

Online ve mobil satış için şirketlerin çok kaliteli, kreatif olarak hazırlanmış bir web sitesine ihtiyacı vardır. Yukarıda belirttiğimiz reklam firmalarına en önemli özellik olan web sitesi yapımı ve hosting hizmeti vermesini de eklememiz gerekmektedir. Çarpıcı ve geniş tabanlı bir internet sitesinin olmaması demek reklam ve satışın yapılamaması demektir.

Dijital Pazarlama Ajansı Ankara

Şimdiye kadar saydığımız bütün özellikleri bünyesinde barındıran Ankara dijital pazarlama mobil satış, online satış ve reklam faaliyetleri konusunda alanında ilk sırada gelen firmadır. Firmamız sosyal medya reklamları, seo optimizasyonları ve mail pazarlama konusunda en kreatif çözümleri müşterilerine sunmakta ve müşterilerinin kazançlarına kazanç katmalarını sağlamaktadır. Firmamız google partneri olması sayesinde müşterilerinin özellikle google arama motorunda ilk sıralarda yer almasını sağlamaktadır. Ayrıca şirketimiz müşterilerinin kendilerine yaptırdığı web sitelerine premium özellikte olmaması kaydıyla ücretsiz domain name hosting hizmetini en kaliteli biçimde sağlamaktadır.

Reklam ve dolayısıyla kazanç kapısının anahtarını, alanında uzman dijital pazarlamayı iyi bilen firmamız Ankara dijital pazarlama kreatif çözümlerle müşterilerine altın tepside sunmaktadır. Dijital pazarlama denilince akla ilk gelen firma Ankara dijital pazarlama olmalıdır.