Mobil Uygulamalar

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesi ile yeni bir kavram hakkında da bilgi sahibi olmuş bulunuyoruz. Artık herkesin bildiği mobil uygulama kavramı, ismini anmasak da gün içerisinde belki onlarca kez giriş yapıp, kullandığımız araçlardır. Mobil uygulamalar, adından da anlaşılacağı gibi bir ürün, oyun, web sayfası gibi var olan bir yapının, mobil cihazlara uygun olarak tasarlanan ve kodlanan araçlarına verdiğimiz isimdir. Günümüzde en sık kullanılan mobil işletim sistemleri ios ve androiddir. IOS, apple, daha doğrusu Mac cihazlarınızda, apple app store ve itunes hariç başka hiçbir kaynaktan uygulama kabul etmeyen bir işletim sistemidir. Bu nedenle hem güvenilir bulunurken, aynı zamanda da kısıtlı imkan sunan bir işletim sistemi kabul edilmektedir. Artık çok sık kullanılmayan windows phone da bu işletim sistemlerinden birisidir.

Mobil Uygulama İhtiyaç Mıdır?

IOS ve android işletim sistemleri üzerinden mobil cihazlara indirmek suretiyle kullandığımızı mobil uygulamalar, birçok yönden kullanıcıya avantaj sağlamaktadır. Kullanılan web sitesi, oyun, araçların mobil uygulamaları sistem optimizasyonu sağlandığı için, daha hızlı ve detaylı bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Peki, tek bir uygulama ile tüm işletim sistemlerinde bulunabilir miyim? Aynı kod üzerinden ios, android ve windows phone sistemlerinde kullanım sağlamak için, cross platform(çoklu platform, çapraz platform) araçları kullanılmaktadır. Tüm işletim sistemlerine uygun kodlanmış bir uygulama sahibi olmanız yanında native’den hızlı ve developer ihtiyaçlarını minimuma indiren avantajları da vardır. Mobil uygulama hızlı bir erişim ve amacına uygun içeriklere sahip olması nedeniyle, kullanıcılar tarafından tercih edilen bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Mobil Uygulama Tasarımları

manas-medya-reklam-tasarim-ajansi-mobil-uygulama mobil uygulama

Herkesin aklında olan mobil uygulama nasıl yapılır sorusuna buradan detaylı bir yanıt vermeyeceğiz. Asıl soru olan kime yaptırılmalıdır? Ajansımız, web sitesi tasarımlarının yanında, hazırladığı sitenin mobil uyumlu olmasını ve talep edilmesi halinde de mobil uygulama hazırlanması faaliyetlerini yapmaktadır. Bu hizmetleri alan müşterilerimize, ücretsiz domain name (premium olmaması kaydıyla) ve hosting hizmetlerini hediye etmekteyiz. Hazırlanan mobil uygulamanızı App store ve google play store üzerinden kullanıcılara ulaştırılması konusunda, garantili hizmet sunmaktayız.