Blog


Bir E-Ticaret Sitesine Seo Hizmeti Nasıl Sunulur?

Bir E-Ticaret Sitesine Seo Hizmeti Nasıl Sunulur

İş yapmak ve adını duyurmak her firma ve işletmenin istediği bir durumdur. Daha fazla kişiye hizmet vermek ve üst sıralarda olup adını her zaman en iyiler arasında yazdırmak istenirken bu anlamda teknoloji gelişimi sayesinde İnternet üzerinde de bunu yapmak artık gerekmektedir. Çünkü e-ticaret olarak İnternet üzerinden satış ve işlerini insanlara göstermek artışta olan bir olaydır. Bu sebeple sizin ile alakalı bir araştırmayı arama motorunda yapan kişinin size ulaşması üst sıralarda hemen fark edilmeniz yapacağınız site tasarımı ve Seo uzmanı desteği ile mümkün olabilecektir.

E-ticaret site tasarımı uyumlu olmalı

Rakip sitelerin Seo analizi sağlanmalı

Sosyal medyaya yakın ilişkide olunmalı

Arama motorları dizinlerine kayıtlı olunmalıdır

Blog sahibi olunmalı

Site tanıtım yazıları olmalı

Forumlarda yer edinilmeli

Algoritmalar arama motoruna kayıt edilmeli

Analitik hesaplamalar yapılmalı

E-ticaret tasarım uyumu

Sitenin arama yapıldığında ilk sıralarda olması için yüksek puanlı olması gerekmektedir. Bunun yanında sitenin iç tasarımı da iyi olmalıdır. Kategori, görüntü, sayfa alanlarında eklenen butonların düzenli bir şekilde site içerisinde tasarımı sağlanıp kolayca istenilene ulaşılması gerekmektedir. Bu sebeple dizaynı da iyi bir şekilde hazırlanmalıdır.

Seo analizi sağlanmalı

Diğer sitelerin yapısı incelenmeli ve arandığında karşıya çıkan sitelerin analizi yapılmalıdır. E-ticaret sitelerinde mutlaka sitenin açıklaması, başlığı, iç ve dış linkler, içeriğin hızlı açılması, h etkisi, görsel yoğunluğu gibi önemli değerlerin olup olmaması ve diğer sitelerdeki nasıl olduğu incelenmelidir.

Sosyal medyada etkin olunmalı

Etkin şekilde tanınmak için sosyal medyayı kullanmakta çok önemlidir. Toplumun genel olarak sosyal medya ile iç içe oluşu ile farklı sitelerde açıklama yazıları, resimler, video tanıtımlar gibi paylaşımlar doğrultusunda sitenin kullanımı artacaktır.