Blog


Sosyal Medya Nasıl Yönetilir?

Sosyal medya nasıl yönetilir? 

Sosyal medya nasıl yönetilir? Sosyal medya alanında işletmeler ve markalar için sosyal profilleri ve kampanyaları yönetmekle sorumlu bir sosyal medya profesyoneli misiniz? Yoksa kendi markanız için bir sosyal medya varlığı oluşturan bir işletme sahibi misiniz?

Sosyal Medya araç kitinin yardımıyla mükemmel sosyal medya kampanyalarını oluşturma, yürütme ve yönetme sürecinde size yol gösterecek kapsamlı bir kılavuz hazırlandı. Sosyal medya hesabında nasıl yayın yapacağınızı öğreneceksiniz. Tek bir feed’de paylaşmak için sonsuz fikirler ve harici içeriklerle donatılacaksınız. Tahmin edilecek en iyi zamanlar için öneride bulunacak, tahmin işlemlerini sürecin dışına çıkaracaksınız. En büyük sosyal medya rakiplerinizi tanımayı ve analiz etmeyi öğreneceksiniz, böylece kendi performansınızı geliştirmek için yeni stratejileri adapte edip uygulayabilirsiniz.

Sosyal Medya araçlarını maksimum kapasiteye nasıl kullanacağınızı ve takipçilerinizin ilgisini çekecekleri kampanyaları nasıl oluşturacağını öğrenin!

Sosyal medya iletişim için sadece bir ortak platformdan çok daha fazlası dijital pazarlamanın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Dünyanın her yerinden gelen şirketler, hem büyük hem de küçük şirketlerin tüketicilere ulaşmasına yardımcı olan sosyal ağlara yöneliyor. Ancak, bu pazarlama arenası gün geçtikçe daha rekabetçi hale geliyor. İyi haber, sosyal medya varlığınızdan en iyi şekilde yararlanmak ve rekabet avantajı kazanmak için güçlü araçlar kullanmaya başlayabilmeniz.

Sosyal medya alanı, ilk bakışta göründüğünden çok daha karmaşıktır, bu nedenle ideal iş akışını sağlamanıza yardımcı olmak için bazı öneriler sunacağız. Adım adım yol gösterici, konseptten lansmana kadar, kampanya oluşturma sürecinin her aşamasında size yol gösterecektir. Stratejinizi nasıl planlayacağınızı, rakiplerin araştırmasını nasıl yapacağınızı, içeriğinizi nasıl planlayacağınızı ve SEO araçlarıyla performansınızı nasıl analiz edeceğinizi öğreneceksiniz. Bu kılavuzun sonunda, en etkili sosyal medya stratejinizi nasıl oluşturacağınızı anlayacaksınız.

Sosyal Medya Uzmanlarına Rehberlik Yolları

Strateji

 • Hedeflerinizi düşünün
 • Rakip araştırması yapın
 • Kitlenizin ne cevap verdiğine bakın
 • Güçlü Hashtag’leri bulun

Zaman

 • Gönderim için en iyi zamanları bulun
 • Zamanlama yazılıma zamanlamadan ulaşın
 • Kuyrukları ayarla yani içerik her zaman hazır olmalı
 • İçerik paylaşımlarınızı çeşitlendirin

Analiz ve Optimizasyon

 • İçerik Performansını Değerlendirin
 • Rakiplerinizi analiz ve takip edin
 • Sonuç

1. Strateji

Çok sayıda sosyal medya profili, işletmeler ve markalar için kritik bir hata olarak yorumlanabilir.  Tüm sosyal medya kampanyaları veya dijital pazarlama önce bir stratejiye sahip olmalıdır. Gerçek içeriğe sahip olan asılsız yanıltıcı haberler olmayan tamamen doğru içerikler yer almalıdır. Hedeflerinize uygun veya belirlemiş olduğunuz stratejiye uygun içeriklerin yer alması gerekmektedir.

 • Hedeflerinizi düşünün

İlk aşama sosyal medya hizmetleri kampanyası oluştururken ilk adım uzun bir strateji planlama yapılmasıdır. Ana başlıklar ve kendi içinde ayrılabilir bölümler halinde bir strateji planlaması oluşturulup sürekli göz önünde bulundurmamız gerekeceğinden yazılı olması ve bir pano olarak sürekli kontrol etmemiz gerekebilir.