Yeşil Perde

Sinema filmlerinde, dizilerde ve daha birçok video çekiminde kullanılan en popüler teknik yeşil perde çekimleridir. Son dönemlerde sürekli olarak gelişen teknolojik aletler, programlar bu tarz avantajlı bir tekniği ortaya çıkarmış durumdadır. İzlenen dizilerin ve filmlerin istenildiği gibi yapılmasını sağlayan ve işleri büyük oranda kolaylaştıran yeşil perde çekimleri çekilen görüntüyü profesyonel anlamda farklı bir boyuta taşımaktadır. Günümüzde hemen hemen her yerde karşımıza çıkan bu çekimler birçok kişinin farkında olamayacağı kadar gerçekçi görüntüler ortaya çıkartmaktadır. Firmamız yeşil perde çekimi ve özel programları ile video çekimlerinde istenilen desteği sağlamaktadır. Yeşil ekran önünde çekim yapılması olanağı yaratan firmamız bu tarz ihtiyaçları olan kişiler için idealdir.

Yeşil perde çekimi nedir?

Yeşil perde fon çekimleri adı sıklıkla duyulan fakat ne işe yaradığı tam olarak bilinmeyen bir sistemdir. Peki, yeşil perde sistemi nedir? Yeşil perde özel efektlere olanak sağlayan teknoloji odaklı bir sistemdir. Örneğin; eskiden Paris’te bir çekim yapılması gerektiğinde oraya gidip orada çalışılması gerekmekteydi. Günümüzde ise bu problem ortadan kalkmıştır. Yeşil perdenin önünde çekim yapıldığında arka fonda sanki Paris’teymiş hissi yaratılabilmektedir. Bu hem zaman kazanılmasını hem de maliyet anlamında kâr edilmesini sağlamaktadır. Tam olarak bu amaca hizmet eden ve bambaşka alanlarda kullanılabilen green box perde iyice hayatımıza girmiş durumdadır. Televizyonlar açıldığında hemen hemen her alanda bu teknolojinin kullanıldığı net bir şekilde görülecektir.

Yeşil perde çekimi hangi alanlarda kullanılır?

Yeşil perde çekimlerinin kullanım alanları çok çeşitlidir. Video çekimleri için üretilen bu teknik hayatımızın her alanında yerini almış durumdadır. Televizyonlardaki hava durumu çekimlerinde bile bu tekniğin kullanıldığı görülecektir. Sinema, televizyon ve bu gibi video temelli uygulamalarda kullanılması mümkündür. Yeşil perde Ankara firmamız bu alanda da hizmet vermektedir. Yeşil perde önünde çekim yapmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

manas-medya-reklam-tasarim-ajansi-yesil-perde yeşil Perde